Kilka słów o naszych Zawodnikach - FSR Krakow

Strona poświęcona modelarstwu w Krakowie
Przejdź do treści

Menu główne:

Kilka słów o naszych Zawodnikach

Sama sekcja Modelarstwa Motorowodnego FSR obecnie liczy 11 zawodników. Nasi Zawodnicy w roku 2013 zdobyli 4 tytuły Mistrza Polski, 3 tytuły Wicemistrza oraz dwa II Wicemistrza Polski. Do Dessau na Mistrzostwa Świata w 2014 roku pojechało w Reprezentacji  Polski aż 5 zawodników KS Wanda Kraków, z których aż 3 zakwalifikowało się do finałów. Nasz zawodnik Maciej Duchiński wywalczył 3 miejsce i tytuł II Wicemistrza Świata w najsilniej obsadzonej klasie V15.
W roku 2014 w finałach w Polsce wywalczyliśmy 5 tytułów Mistrza, 3 tytuły Wicemistrza oraz jeden brąz. Nie prowadzi się rankingu drużyn, ale z sumy wyników wypada, że jesteśmy najsilniejszą drużyna w kraju.
w roku 2015 nasi zawodnicy jeszcze lepiej zaprezentowali sie na arenie krajowej szczególnie ze był to rok eliminacji do Mistrzostw Świata. Zdobyliśmy 4 złote medale, 4 srebrne i 2 brazowe co pozwoliło KS Wandzie znacząco zaistnieć w Reprezentacji Polski w 2016 roku.
Na Mistrzostwach Świata nie udało się powtórzyć wyniku z 2014 roku gdzie Maciej Duchiński zdobył brąz w klasie E15. W tym roku Barbara Kawulak zakończyła Mistrzostwa Świata w Holandii na miejscu 5 w klasie O7.5, Wojciech Selmaszyk na 6 w klasie H15 a Marek Walczak na miejscu 7.
W sezonie 2016 Zawodnicy KS Wanda zdobyli 1 złoty medal, 6 srebrnych oraz 3 brązowe.

                                Nasi Zawodnicy

Marek Zelech - Kierownik Sekcji Modelarskiej,  e-mail: marekz62@o2.pl 
Startuje w klasie FSR V7,5 i O3,5.

Andrzej Bodzioch    http://modelhobby.republika.pl
Startuje w klasach FSR O7,5 i V3,5 std. Oprócz tego lubi latać modelami i łódki z napędem elektrycznym.

Maciej Duchiński
Wieloktotny Mistrz Polski w klasach FSR V15, H15 i medalista klasy H7,5. W roku 2014 zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Świata w Dessau w klasie FSR V15. W poprzednich latach zdobył dwa tytuły Wicemistrza Europy w klasie V15.
Paweł Dziuba
Jest prekursorem w Polsce nowej, najcięższej klasy FSR V35, startuje też w V27.  Od 1972 roku modelami lotniczymi w akrobacji na uwięzi zdobył 14 razy Mistrzostwo Polski i wielokrotnie był drugi.Barbara Kawulak
Wielokrotna Mistrzyni Polski w klasach FSR O7,5 i V3,5 std. Reprezentantka Polski na Mistrzostwa Świata. Jedyna kobieta nie będąca juniorką, a wyczynowo uprawiająca Modelarstwo FSR w Polsce.

Roman Kwardys
Zawodnik z bardzo bogatą historią startów w Zawodach Modelarskich. Obecnie startuje w klasie FSR V7,5.


Andrzej Lewandowski
Po wielu startach w różnych kategoriach, skoncentrował się na klasie FSR V35 - najcięższej i najszybszej z klas V.

Robert Sarzała
Wielokrotny Mistrz Polski w klasach FSR V15, V27 i V35. Reprezentant Polski na Mistrzostwa Świata. Jak nie pływa to lubi polatać modelem helikoptera.

Wojtek Stelmaszyk
Zawodnik z wieloletnim stażem. Ostatnio startuje w klasie FSR O15 i jest Mistrzem Polski w tej klasie.

Marek Walczak
Wielokrotny Mistrz Polski w klasach FSR  H15, V15, H7,5 i V7,5. Obecny Mistrz w klasie V35.
marekz62@o2.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego